zamosc.tv

Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów

dodano: 16.11.2020

Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów. Mieszkaniec powiatu ryckiego wypatrzył na portalu ogłoszeniowym koparko-ładowarkę. Chcąc ją zakupić, przelał ponad 50 tysięcy złotych konto sprzedawcy. Jak się okazało, ten nie wywiązał się z umowy i towar nie dotarł do klienta. Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci.

W sobotę do ryckiej komendy zgłosił się 44-letni mieszkaniec powiatu, który powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany. Pokrzywdzony zeznał, że  w połowie października na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie oferujące do sprzedaży koparko- ładowarkę znanej marki w atrakcyjnej cenie.
Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym zdecydował się na jej zakupu. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty 51 000 złotych na wskazane przez sprzedającego konto. 44-latek wywiązał się z umowy i przelał pieniądze, jednak maszyny nie otrzymał. Nie powiodły się również wielokrotne próby nawiązania kontaktu telefonicznego ze sprzedającym.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz