zamosc.tv

Policjanci sprawdzali i kontrolowali miejsca i palcówki, które dziś nie powinny być otwarte

dodano: 29 grudnia 2020, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Od dziś obowiązują dodatkowe ograniczenia związane z pandemią. Wiele miejsc takich jak baseny czy siłownie nie powinny być dostępne dla mieszkańców. Policjanci na terenie naszego województwa sprawdzali jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów. Tylko w Hrubieszowie ujawnili dwie czynne siłownie. Podobna sytuacja miała miejsce w Kraśniku. W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu.

W związku nowymi przepisami i dodatkowymi ograniczeniami, policjanci sprawdzali i kontrolowali miejsca i palcówki, które dziś nie powinny być otwarte.
Zgodnie z tzw. Narodową kwarantanną niektóre obiekty handlowe czy sportowe nie powinny świadczyć swoich usług. Zamknięte dla mieszkańców powinny być np. siłownie, baseny czy niektóre sklepy. Nieczynne pozostaną także teatry, kin, muzea, domy kultury, a także dyskoteki, targi i wystawy.
Policjanci sprawdzali dziś jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów. W Hrubieszowie ujawniono dwie czynne siłownie. W Kraśniku otwarta była jedna z nich. Otwarte sklepy, które nie powinny działać od dziś do 17 stycznia ujawniono m.in. w Chełmie i Krasnymstawie.
W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu.
Wszystkie skontrolowane baseny na terenie naszego województwa były dziś zamknięte. Kontrole będą prowadzone na bieżąco przez policjantów podczas codziennej służby.
Przypominamy wprowadzone ograniczenia:
Od 28 grudnia w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób- do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.
Zamknięte są hotele. Korzystać  z nich mogą tylko służby mundurowe, medycy i pracownicy szpitali specjalistycznych. Czynne będą także hotele pracownicze.
W galeriach handlowych mogą być czynne sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy z książkami i prasą, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, oraz związane z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.
Zamknięte są stoki narciarskie.
Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 11:38, 31 grudnia 2020 przez: taki obrazek

Dobrze,że kontrolują i chwała im za to. Są obostrzenia,a w Biedronce przy ul. Peowiaków, bardzo często chodzą klienci bez maseczek , a personel to ignoruje i obsługuje ich. Najgorzej jest po zmroku, wieczorem i nocą. To się nagminnie powtarza. Wiadomo czym to grozi. Czy tam jest jakaś ochrona sklepu? Raz i dawno widziałem jakiegoś ochroniarza z maseczką na brodzie,który na to nie zwracał uwagi. Kto się tym zajmie? Tam strach iść. Zacytuj