zamosc.tv

Podpisanie umów na kolejne odcinki A2: Siedlce – Biała Podlaska

dodano: 15.04.2021

Rozpoczyna się realizacja ostatnich dwóch odcinków autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Dzisiaj zostały podpisane umowy na zaprojektowanie i budowę 19 km odcinka Siedlce Zachód – Malinowiec oraz 12,5 km odcinka węzeł Łukowisko – Swory.

- Na ten moment czekaliśmy wszyscy bardzo długo, ponieważ dzisiaj dobiega proces końcówki przygotowania realizacji autostrady A2 i wchodzimy w fazę wykonawczą podpisania dwóch umów na wykonanie prac projektowych a później budowlanych. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w 2017 roku deklarował, że ten odcinek autostrady A2 zostanie oddany do użytkowania w roku 2024 i tak się stanie. Przechodzimy od słów do czynów, realizujemy nasze deklaracje. Dzisiejsze podpisanie umów jest tego przykładem – podkreślał wiceminister infrastruktury Rafał Weber. – Chcemy, aby polskie drogi rozwijały się w sposób zrównoważony i spójny. Chcemy, aby Polska Wschodnia, która przez wiele lat była niedoinwestowana, nadrobiła zaległości – zaznaczył.

Planowana długość całej A2 to 651 km. Do użytku oddanych jest ponad 500 km. Autostrada połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju. Trasę zaplanowano przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz