zamosc.tv

Wypadki z udziałem pieszych

dodano: 04.08.2021

Wczoraj w powiecie tomaszowskim doszło do dwóch groźnych wypadków z udziałem pieszych. 35-letnia kierująca hyundaiem, wyjeżdżając tyłem z parkingu na ulicę Kopernika w Tomaszowie Lubelskim, potrąciła 92-letniego pieszego, który w wyniku upadku doznał obrażeń ciała i został hospitalizowany. Natomiast 82-letni kierujący ciągnikiem podczas manewru cofania na swoim podwórku w gminie Tyszowce, najechał na znajdującą się za pojazdem 72-latkę. W wyniku poniesionych obrażeń, kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Wczoraj po godzinie 12:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego przy ulicy Kopernika w Tomaszowie Lubelskim. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca hyundaiem 35-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Lubelski, cofając z parkingu na ulicę Kopernika, nie zachowała szczególnej ostrożności w wyniku czego potrąciła przechodzącego za pojazdem tomaszowianina. 92-letni pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Do kolejnego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj przed godziną 16:00 w gminie Tyszowce. Z ustaleń policjantów wynika, że 82-letni mieszkaniec Tyszowiec, na swojej posesji wykonywał manewr cofania ciągnikiem rolniczym. Podczas tego manewru, nie zauważył znajdującej się za pojazdem 72-letniej żony, w wyniku czego najechał na nią. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować. Na skutek poniesionych obrażeń, 72-latka poniosła śmierć na miejscu.
Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tych dwóch nieszczęśliwych wypadków pracować teraz będą policjanci pod nadzorem prokuratury.
W obu przypadkach wstępna przyczyną zdarzeń było nieprawidłowe cofanie, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania tego typu manewrów.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz