zamosc.tv

Papierosy nie odjechały znad Buga - udaremnione próby przemytu

dodano: 04.08.2021

Tylko w ciągu jednej doby, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali „na granicy zielonej” przemycone papierosy o wartości ponad 330 tyś. zł.

2 sierpnia br., funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Hrubieszowie, Skryhiczynie i Woli Uhruskiej pełniący służbę w ochronie granicy państwa, udaremnili trzy różne próby przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. Tym razem, we wszystkich wspomnianych zdarzeniach, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli (pow. hrubieszowski i chełmski) na terenach przygranicznych, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Były to papierosy, spakowane w pakiety i owinięte czarną folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu odwieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednak przemycone papierosy i przewieźli je do pomieszczeń służbowych SG. Wartość przemyconego towaru oszacowano na łączną kwotę ponad 330 tys. zł.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz