zamosc.tv

Żywe zwierzęta na granicy

dodano: 31.08.2021

* Papugę i 132 raki błotne ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
* Zwierzęta trafiły do ogrodów zoologicznych.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem podczas kontroli autobusu wjeżdżającego do Polski trafili na żywą papugę. Ptaka próbowała wwieźć podróżna z Ukrainy.
Jak się okazało ujawniona papuga należy do gatunku mnicha, który jest objęty międzynarodową ochroną zgodnie z przepisami Konwencji Waszyngtońskiej (CITES).
Z uwagi na brak wymaganych dokumentów przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne. Czyn popełniony przez obywatelkę Ukrainy jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz bezwzględną konfiskatą przewożonego okazu.
Z kolei na przejściu drogowym w Dorohusku funkcjonariusze dwukrotnie ujawnili przemyt raków błotnych. Oba ujawnienia miały miejsce tego samego dnia. Łącznie w bagażnikach dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowali obywatele Ukrainy, znajdowały się 132 żywe raki. Zwierzęta przewożone były w torbie i plastikowym pojemniku, a na nich leżały butelki z lodem.
Kobieta i mężczyzna, do których należały raki zostali przekazani funkcjonariuszom policji z Dorohuska.

Michał Deruś
rzecznik prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz