zamosc.tv

Złodziej figurek w areszcie

dodano: 21.09.2021

51-latek, który w miniony weekend usłyszał zarzuty kradzieży wykonanych z brązu figurek z zamojskiej starówki ponownie trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że groźba odpowiedzialności za popełnione przestępstwo nie ostudziła jego bezprawnych zapędów. Po wyjściu z komendy wrócił na Stare Miasto i z hotelowego parapetu ukradł drugą z ustawionych tam figurek. Włamał się także do lodówki w ogródku restauracyjnym skąd zabrał alkohol i przy okazji sztućce oraz drewniane koszyki. Tym razem 51-latek szybko nie wyjdzie na wolność. Sąd zdecydował bowiem o tymczasowym jego aresztowaniu.

W niedzielę w godzinach przedpołudniowych dyżurny komendy od właścicielki jednego z hoteli na zamojskiej starówce dowiedział się, że z parapetu okna zniknęła wykonana z brązu jaszczurka. Były tam dwie takie figurki, pierwsza z nich została skradziona kilka dni wcześniej, a podejrzewany o jej kradzież 51-latek w sobotni wieczór po usłyszeniu zarzutów opuścił policyjny areszt.
Dyżurny przypuszczając, że kradzieży ponownie mógł dokonać ten sam mężczyzna natychmiast informację przekazał będącym na terenie miasta patrolom. Kilka minut później policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego na zamojskim Starym Mieście zauważyli 51-latka. Posiadał przy sobie podróżną torbę, a w niej skradzioną figurkę jaszczurki. Został zatrzymany i ponownie trafił do policyjnego aresztu. W czasie zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.
Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że to 51-latek po wyjściu w sobotni wieczór z komendy wrócił na Stare Miasto i zabrał z parapetu wartą 2500 złotych figurkę. Ustalili też, że w nocy z soboty na niedzielę włamał się również do lodówki w ogródku restauracji na zamojskiej starówce. Zabrał z niej kilkadziesiąt butelek piwa, a z szuflady restauracyjnego kredensu sztućce oraz drewniane koszyczki. Wartość poniesionych strat właściciel restauracji wycenił na kwotę ponad 800 złotych.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz