zamosc.tv

Wpław przez Bug z nielegalnym towarem

dodano: 21.09.2021

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrubieszowa, zatrzymali w rejonie granicy państwowej sprawców przemytu papierosów przez rzekę graniczną Bug.

16 września br., podczas działań prowadzonych w rejonie granicy państwowej, w pobliżu miejscowości Czumów w pow. hrubieszowskim, funkcjonariusze SG z Placówki w Hrubieszowie zauważyli przemieszczającą się grupę osób. Wędrowały one od granicy państwowej w kierunku pobliskiej miejscowości, niosąc ze sobą pakunki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze SG, podczas prowadzonych czynności legitymowania, dokonali zatrzymania tych osób. Byli to dwaj obywatele Ukrainy oraz obywatel Polski.
Jak ustalono, ubrani w stroje płetwonurków obywatele Ukrainy, dokonali przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przepływając rzekę graniczną Bug. „Płetwonurkowie” pokonując rzekę, ciągnęli za sobą pudła z papierosami, które były zabezpieczone przed przemoczeniem czarną folią. Nielegalne papierosy zostały pozostawione w odległości około 150 metrów od rzeki granicznej, skąd miały zostać odebrane przez kolejne osoby. Na miejscu zabezpieczono papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości 4,5 tys. paczek o łącznej wartości prawie 70 tys. zł.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz