zamosc.tv

Zarzuty za niszczenie mienia w centrum miasta

dodano: 02.12.2021

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Krasnegostawu w związku z uszkodzeniem mienia w centrum miasta. Mężczyźni bez powodu wybijali szyby w lokalu gastronomicznym oraz zniszczyli drzwi do mieszkania. Wstępnie straty oszacowano na prawie 12 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto w takich sprawach chuligani mają obowiązek naprawienia szkody przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź zapłatę.

Do zdarzenia doszło nad ranem w ubiegłą niedzielę na jednej z ulic Krasnegostawu. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kilku mężczyzn dewastujących mienie w centrum miasta. Policjanci natychmiast zostali skierowani na miejsce. W jednym z lokali gastronomicznych ujawnili porozbijane szyby. W wyniku podjętych działań zatrzymali trzech mieszkańców Krasnegostawu w wieku 17, 21 i 27 lat podejrzewanych o dokonanie przestępstwa. Wszyscy mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu.
W poniedziałek wszyscy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na łączną sumę prawie 12 tysięcy złotych. Wobec jednego z mężczyzn, 27 latka, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz