zamosc.tv

Oszustwo na ,,zdalny pulpit"

dodano: 03.12.2021

40-latka straciła blisko 14 tysięcy złotych podczas inwestycji na platformie inwestycyjnej. Jak się okazało, była to strona internetowa służąca przestępcom do wyłudzania danych osobowych. W konsekwencji kobieta straciła sporą gotówkę oraz zaciągnięty został na jej dane kredyt w wysokości 51 tysięcy złotych. Wszystko za sprawą zainstalowania aplikacji do zdalnego dostępu pulpitu, który przechwycili oszuści. Apelujemy o rozsądek przy tego typu inwestycjach.

Mieszkanka gminy Telatyn zarejestrowała się na przypadkowej stronie inwestycyjnej, której reklama wyświetliła jej się w przeglądarce internetowej. Podczas rejestracji podała swoje dane osobowe oraz dokonała wpłaty prawie 1 tys. złotych na poczet przyszłych inwestycji. Po kilku dniach 40-latka chciała jednak zrezygnować z usług platformy inwestycyjnej oraz odzyskać wpłacone pieniądze.
Osoba która nawiązała kontakt w tej sprawie z 40-latką, zleciła zainstalowanie aplikacji „Any Desk” do zdalnego dostępu pulpitu w celu zwrotu pieniędzy na konto kobiety. Za pomocą zainstalowanej aplikacji, oszust uzyskał dostęp do konta bankowego pokrzywdzonej z którego wypłacił 3 tys. euro czyli około 14 tysięcy złotych. Dodatkowo na dane kobiety został zaciągnięty kredyt w wysokości 51 tys. złotych. Transakcja kredytowa ostatecznie miała zostać zablokowana przez bank.
Policjanci w prowadzonym postępowaniu będą dążyć do ustalenia sprawcy oszustwa.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz