zamosc.tv

Potrójna uroczystość terytorialsów

dodano: 03.12.2021

Już w najbliższą niedzielę, 5 grudnia br. o godz. 10:00 w kompleksie koszarowym, ul. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie odbędzie się przysięga nowych ochotników 2 LBOT. Uroczystość połączona będzie z wręczeniem jednostce Chorągwi Wojska Polskiego oraz promocją podoficerską. W uroczystości weźmie udział zastępca dowódcy WOT gen. bryg. Maciej Klisz.

Przysięga to jedno z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza, a akt ślubowania jest wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Takie zobowiązanie w najbliższą niedzielę podejmie 35 nowych ochotników z różnych zakątków województwa lubelskiego, którzy złożą uroczystą przysięgę wojskową na sztandar 2 Lubelskiej Brygady OT. Będzie to ostatnia w tym roku przysięga wojskowa.
Ważnym wydarzeniem w historii 2 LBOT będzie ceremonia wręczenia 2 Lubelskiej Brygadzie OT Chorągwi Wojska Polskiego. Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz odbierze Chorągwie WP z rąk zastępcy dowódcy WOT gen. bryg. Macieja Klisza.
Na zakończenie niedzielnej uroczystość odbędzie się promocja na pierwszy stopień podoficerski absolwentów 7. edycji kursu „SONDA”. Awanse na stopień kaprala odbierze w sumie 18 żołnierzy OT. „SONDA” jest dopełnieniem całej struktury szkoleniowej WOT i wpisuje się między funkcjonujące już szkolenia szeregowych i kandydatów na oficerów w ramach kursu Agrykola. Lubelska Brygada OT jest pionierem tego kursu w WOT, a pierwsza promocja podoficerska odbyła się w sierpniu 2019 r.

 

kpt. Damian STANULA
OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz