zamosc.tv

Członkowie międzynarodowej grupy przestępczej staną przed sądem

dodano: 17.05.2022

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem i nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, znajdzie swój finał w sądzie.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Okręgowego w Zamościu wnioski o uznanie trzech oskarżonych za winnych kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania przekraczania granicy między Ukrainą a Polską wbrew obowiązującym przepisom prawa.

W toku śledztwa ustalono, że w okresie od lipca do sierpnia 2021 roku, na terenie woj. lubelskiego, podkarpackiego i na terytorium Ukrainy, działała zorganizowana grupa przestępcza, której działalność polegała na organizowaniu wbrew obowiązującym przepisom przekraczania granicy państwowej z Ukrainą obcokrajowcom, celem ich dalszego przewiezienia do krajów Europy Zachodniej.
 
Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału, a także kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz organizowania przekraczania granicy państwowej z Ukrainą wbrew obowiązującym przepisom, tj. o czyny z art. 258 § 1 kk, art. 258 § 3 kk oraz art. 264 § 3 kk.
 
Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. W toku postępowania przygotowawczego, wobec podejrzanych stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz