zamosc.tv

Imigranci ukrywali się w naczepie tira

dodano: 24.06.2022

Sprawne działanie funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziło do ujęcia jedenastu imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granice ze Słowacji do Polski.

Cudzoziemców zatrzymano wczoraj (22 czerwca) w m. Równe na Podkarpaciu.  Pracownik pobliskiej stacji paliw zauważył w jednym z tirów stojącym na parkingu przeciętą plandekę naczepy. Bezzwłocznie zawiadomił służby mundurowe. Na miejscu szybko zjawili się krośnieńscy policjanci, strażnicy graniczni z Sanoka i Rzeszowa oraz funkcjonariusze KAS z Barwinka. Wspólne działania doprowadziły do ujęcia 11 cudzoziemców, którzy ukrywając się w naczepach dwóch tirów, nielegalnie przekroczyli granice polsko-słowacką.
Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału ustalili, że byli to 5 obywatele Nepalu, 4 obywatele Pakistanu i 2 obywateli Indii. Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej i nie wymagali opieki lekarskiej. W trakcie wyjaśnień przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy. Tam też przemytnicy odebrali im dokumenty i zainkasowali od każdego po 3 tys. euro. Imigranci twierdzili, że chcieli dostać się na Zachód Europy, by podjąć pracę zarobkową.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

~@ R.W
- 21:55, 02.07.2022
brawo za prawdę!!! w telewizji musi być wszystko poprawnie politycznie pokazane! kiedyś Pudzian prawdę też powiedział i jaki był hejt na niego....
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~R.W
- 16:43, 02.07.2022
Pani Ochojska by twierdziła, że to były kobiety z dziećmi. Zapraszam do Calais. W tzw. dżungli mieszkało w najlepszym czasie około 3000 osób. 80 procent to byli chłopy, w sile wieku, jak na zdjeciu. W nocy rzucali kłody i betony na autostrade, żeby zatrzymać ciężarówki. Kolega dostał deską z gwoździami w rękę, bo próbował ich odgonić. Ale w reżimówce o tym nie powiedzą, bo nie wypada. Pozdrawiam kierowcow z ZMC
Odpowiedzi: 0
2
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV