Obywatel Chin z fałszywką za 500 euro
dodano: 04.07.2022To już 85. fałszywe prawo jazdy ujawnione w 2022 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W sobotę kolejne podrobione uprawnienia wykryli mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej.
2 lipca w trakcie kontroli granicznej podróżnych wyjeżdzających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej, do odprawy zgłosił się 34-letni obywatel Chin. Kierujący osobową mazdą oprócz dokumentów podróży przedstawił prawo jazdy wydane rzekomo przez władze Ukrainy. Dokument poddano szczegółowej weryfikacji. Wykorzystano do tego specjalistyczne urządzenia do badania autentyczności. Strażnicy graniczni potwierdzili, że uprawnienia były w całości podrobione.
Dokument został zatrzymany, a cudzoziemiec usłyszał zarzuty wykorzystania fałszywego dokumentu, do czego się przyznał. Wyjaśnił, że kupił go podczas pobytu na Ukrainie za pięćset euro. Dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dalszą podróż kontynuował w fotelu pasażera.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "EUROFOLK - Zamość 2025"
- Policyjna łódź na zalewie w Nieliszu gotowa do sezonu
- Zawody pożarnicze
- ZUS: ruszyły wypłaty renty wdowiej. Ponad 30 mln zł trafiło już do pierwszych klientów
- Kultowy film w zamojskim kinie! Monty Python i Święty Graal. 50-lecie premiery
- Darmowe zajęcia wakacyjne w GOK-u
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość
- Nietrzeźwy cyklista zatrzymany podczas akcji "Jednośladem bezpiecznie przez wakacje"
Komentowane Aktualności
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie! (1)
- Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ (1)
- Dzień Dziecka na Zamczyskach (1)
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 r. (3)
- Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa (1)
- Rusza budowa strategicznego odcinka S17! (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (149)
- Dziękuję i życzę (1623)
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (122)
- Gniewosz plamisty (5)
- XVI Sesja Rady Miasta Zamość (488)
- 18-latek wjechał w drzewo (2)
- Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego (66)
- Dziękuję i życzę (1623)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie!
dodano: 18.06.2025W tym roku Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu obchodzi 80-lecie swojego istnienia. To niezwykły jubileusz, który przypomina o wieloletniej tradycji, licznych osiągnięciach i nieustannym rozwoju placówki – informuje Alicja Dubel – dyrektor placówki.
Zobacz materiałXXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "EUROFOLK - Zamość 2025"
dodano: 02.07.2025
XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2025" odbędzie się w dniach 7-13 lipca.
Zobacz materiałTragiczny finał poszukiwań 16-latka
dodano: 10.06.2025Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego w miniony czwartek 16-latka. Niestety ciało mężczyzny odnaleziono w lesie oddalonym o kilkaset metrów od jego domu. Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia pracują teraz tomaszowscy policjanci.
Zobacz materiałCudzoziemiec z Bliskiego Wschodu wykryty w naczepie ciężarówki
dodano: 03.06.2025
Przerzut z Palestyny do Włoch kosztował rzekomo 10 tys. euro. Cudzoziemca wykryli strażnicy graniczni z placówki w Sanoku, którzy zostali zaalarmowani przez kierowcę ciężarówki.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)