zamosc.tv

Zatrzymany 22-latek, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z zamojskich sklepów

dodano: 26.09.2022

Policjanci zatrzymali 22-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z zamojskich sklepów. W sobotę na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 20 lipca bieżącego roku. Wówczas do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Zamościa wszedł młody mężczyzna z twarzą przysłoniętą maseczką ochronną. Poprosił kasjerkę o cztery kartony papierosów, które następnie zapakował do foliowej torby. Gdy miało dojść do płatności, poprosił o możliwość wykonania transakcji przy użyciu karty, przy czym  tylko na chwilę przyłożył ją do czytnika płatności mobilnej, a zaraz po tym nie płacąc za towar wartości ponad 500 złotych próbował uciec ze sklepu. Na jego drodze stanęli pracownicy sklepu, którzy starali się go zatrzymać. Po krótkiej szarpaninie mężczyzna wybiegł jednak ze sklepu. Nie zdołali go również zatrzymać zaalarmowani przechodnie, którzy znajdowali się w pobliżu. Postępowanie w tej sprawie prowadzili zamojscy policjanci.
Intensywna praca i ustalenia  kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 22-latka z Zamościa, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Wszystkie zrealizowane przez nich czynności i zgromadzony materiał dowodowy dały podstawy do tego, aby wystąpić do Prokuratury Rejonowej w Zamościu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
W sobotę Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury. 22-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież rozbójnicza jest przestępstwem, za której dokonanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz