zamosc.tv

Papierosy ukrył w… silniku lokomotywy

dodano: 28.03.2023

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej wykryli w pociągach towarowych papierosy o wartości rynkowej 12 tys. zł. Część przemycanych papierosów ukryta była nietypowo, bo… w silniku lokomotywy. Sprawcy przemytu ukarani zostali mandatami w łącznej kwocie 14,7 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola i Służby Celno-Skarbowej, ujawnili papierosy w trakcie kontroli dwóch składów towarowych relacji  Brześć – Małaszewicze.  Maszynista jednego ze składów ukrył przemyt w… silniku lokomotywy. Papierosy zatopione były w oleju. Z tej nietypowej skrytki funkcjonariusze wydobyli 480 paczek. Maszynista przyznał się do próby przemytu. Ukarany został mandatem w kwocie 9 tys. zł.

Maszynista drugiego składu ukrył z kolei papierosy w przestrzeni nad ramą nośną lokomotywy. By dostać się do nielegalnych wyrobów należało wejść pod lokomotywę. W skrytce było 300 paczek wyrobów z białoruskimi znakami akcyzy. Za próbę przemytu mężczyzna ukarany został mandatem w kwocie 5,7 tys. zł.
 
Łączna szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to blisko 12 tys. zł.  Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. To kolejne przemyty przechwycone w ostatnich dniach na kolejowym przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz