zamosc.tv

Piraci drogowi zatrzymani na DK-17

dodano: 28.03.2023

Tylko w miniony weekend policjanci tomaszowskiej „drogówki” zatrzymali dwóch kierujących na krajowej 17, którzy znacząco przekroczyli dopuszczalna prędkość jazdy. Kierujący w obu przypadkach zapłacili mandaty po 2 tys. zł i otrzymali 14 pkt karnych. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami!

W miniony piątek, policjanci tomaszowskiej „drogówki” na DK-17 na wysokości miejscowości Lubycza Królewska – Potoki, zauważyli kierującego Mercedesem, który jechał z nadmierną prędkością pomimo złych warunków atmosferycznych i opadów deszczu. Jak się okazało po dokonanym pomiarze prędkości, 36-letni obywatel Ukrainy kierujący BMW jechał z prędkością 156 km/h na drodze gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Mężczyzna zapłacił 2 tys. zł. mandatu i otrzymał 14 pkt. karnych.
Następnego dnia patrol „drogówki” podczas pomiaru prędkości zatrzymał w Lubyczy Królewskiej do kontroli kierującego Mercedesem, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. 30-letni obywatel Ukrainy przekroczył prędkość o 70 km/h i również zapłacił 2 tys. zł mandatu karnego, a na jego konto wpłynęło 14 pkt. karnych. Mężczyzna dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. 
młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz