zamosc.tv

Pijany i poszukiwany 57-latek kierował Oplem "na zakazie"

dodano: 28.03.2023

Dzielnicowy z Zamościa zatrzymał poszukiwanego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dodatkowo mężczyzna kierował Oplem będąc w stanie nietrzeźwości oraz mając orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami. 57-latek po usłyszeniu zarzutów trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko rodzinie.

Dzielnicowy z zamojskiej komendy otrzymał wczoraj informację, że ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna przyjechał na parking jednego ze sklepów na terenie gminy Nielisz.
Dzielnicowy natychmiast tam pojechał i potwierdził informację. W zaparkowanym Oplu na miejscu kierowcy siedział nietrzeźwy mężczyzna. Był to poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zamościu 57-letni mieszkaniec gminy Zamość. Mężczyzna w organizmie miał ponad 0,7 promila alkoholu. W takim stanie chwilę wcześniej przyjechał na parking kierując Oplem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się ponadto, że wobec 57-latka sąd wydał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a Opel, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych.
Poszukiwany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Odpowie też za popełnione wykroczenia. Później zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał roczną karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko rodzinie.
Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast kara jaka grozi podejrzanemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to dwa lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz