zamosc.tv

Podwójna wpadka

dodano: 28.03.2023

21-latek zauważył jadącego drogą VW Passata i podejrzewając, że jest pijany, próbował uniemożliwić mu dalszą jazdę. Jak się okazało, w obywatelskim ujęciu próbował przeszkodzić świadkowi drugi kierowca Passata. Ostatecznie obydwaj zostali zatrzymani. Zarówno 62 latek i 37-latek mieli po 2 promile. Oprócz dotkliwych kar finansowych i zakazu prowadzenia pojazdów grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na terenie gminy Gorzków. Jadący samochodem z dwiema pasażerkami młody mężczyzna zauważył dziwne zachowanie kierowcy Volkswagena Passata, który nagle z przeciwnego kierunku jazdy zjechał na jego pas. 22-latek podejrzewając, że może być nietrzeźwy, zawrócił i próbował uniemożliwić mu dalszą jazdę. W tym momencie świadka wyprzedził drugi VW Passat, który celowo zajechał mu drogę, pomagając odjechać temu pierwszemu.
Kiedy 21-latek wyszedł z auta i podszedł do tego kierowcy, okazało się, że jest nietrzeźwy. Potwierdzili to chwilę później wezwani na miejsce policjanci. 62 – latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Niedługo później w ręce mundurowych wpadł również pierwszy kierowca Passata. Został zatrzymany  w miejscu zamieszkania. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, 37 latek miał w organizmie również ponad 2 promile alkoholu.
Obaj mężczyźni będą teraz tłumaczyć się przed sądem. Oprócz dotkliwych kar finansowych i zakazu prowadzenia pojazdów, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.
 
podkomisarz Jolanta Babicz

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz