zamosc.tv

72-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad żoną

dodano: 20.07.2023

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policjantów 72-latka. Mężczyzna blisko od 3 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Używał wobec niej gazu łzawiącego i z nożem w ręku groził pozbawieniem. Policjanci wdrożyli procedurę niebieskiej karty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Sawinie podczas interwencji domowej zatrzymali 72-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze ustalili, że będąc pod działaniem alkoholu od blisko 3 lat znęca się nad żoną stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną. W dniu zatrzymania używał wobec niej gazu łzawiącego i popychał. We wcześniejszym okresie z nożem w ręku groził jej też pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną. Był już notowany za wcześniejsze przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz