zamosc.tv

Nieodpowiedzialni kierowcy i nieprawdziwe dokumenty

dodano: 20.07.2023

 Na przejściu granicznym w Budomierzu ujawniono kierowców bez uprawnień, a w Korczowej i Medyce fałszywe, ukraińskie dowody rejestracyjne.

18 lipca do kontroli w przejściu granicznym w Budomierzu zgłosił się 46-letni obywatel Ukrainy.  Cudzoziemiec kierował zespołem pojazdów. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów powyżej 3,5 tony. Kilka godzin później strażnicy graniczni ujawnili kolejnego kierowcę bez wymaganych prawem dokumentów. Tym razem była to 32-letnia Ukrainka. Kobieta kierowała samochodem ciężarowym, mimo że nie posiadała prawa jazdy kat. C.
W obu sprawach funkcjonariusze skierują wnioski o ukaranie do sądu. Za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień grozi areszt, ograniczenie wolności albo grzywna.
W tym samym dniu mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali trzy ukraińskie dowody rejestracyjne. Fałszywkami posłużyli się obywatele Ukrainy w wieku 63, 48 i 35 lat. We wszystkich  przypadkach funkcjonariusze szybko zorientowali się, że mają do czynienia z nieprawdziwymi dokumentami. W potwierdzeniu fałszerstw pomógł specjalistyczny sprzęt oraz doskonała znajomość zabezpieczeń dokumentów.
Analogiczne zdarzenie zarejestrowali dzisiaj (20 lipca) funkcjonariusze SG z placówki w Medyce. Nieprawdziwy ukraiński dowód rejestracyjny okazał  do kontroli 38-letni obywatel Ukrainy.
 Cudzoziemców przesłuchano w charakterze świadków, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.
Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 290 fałszywych dokumentów, w tym 30 dowodów rejestracyjnych.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz