zamosc.tv

Stare piece do wymiany

dodano: 11.04.2024

Zamojski urząd miasta zakończył przyjmowanie wniosków o udzielenie dotacji na wymianę starych systemów grzewczych. Mieszkańcy złożyli 14 wniosków, które teraz przejdą ocenę formalną i merytoryczną.

O dofinansowanie wymiany starego pieca na nowy, ekologiczny kocioł opalany gazem lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, mogli starać się właściciele, współwłaściciele lub użytkownicy wieczyści budynków, lokali mieszkalnych lub lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie Zamościa. Dotacja obejmuje pokrycie kosztów demontażu starego urządzenia, zakupu i montażu nowego kotła albo podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Miasta Zamość.

Od wielu lat miejski program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, świadczy o tym fakt, że w latach 2016-2023 Miasto Zamość udzieliło dotacji  na łączną kwotę ok. 1 720 000 zł, w sumie wymieniono ok. 300 starych pieców. Dzięki tym działaniom od początku realizacji programu udało się zredukować ilość CO2 o blisko 1,08 t. rocznie).

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta Zamość przy ul. Partyzantów 10 działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”- ogólnopolskiego programu dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych.

Można tu zasięgnąć informacji na temat programu, złożyć wniosek o dofinansowanie, a także uzyskać pomoc przy jego wypełnieniu i rozliczaniu przyznanego dofinansowania. Ocena merytoryczna złożonych wniosków odbywa się w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Punkt jest czynny w każdy wtorek w godzinach od 10:00 do 16:00 i czwartek w godzinach od 8:00 do 13:00.  Ze względu na duże zainteresowanie programem, sugerujemy umówienie się na wizytę w punkcie, zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 84 677 24 31.

Do końca ubiegłego roku w ramach programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy Zamościa złożyli 697 wniosków o dofinansowanie, zrealizowano 362 wnioski. Kwota wypłaconych dotacji to 7 721 293,17 zł.

Szczegółowe informacje na temat Programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie internetowej www.czystepowietrze.gov.pl lub na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie www.wfos.lublin.pl 

 

Miasto Zamość

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz