zamosc.tv

Poszukiwany recydywista odpowie za włamanie do zimowego ogrodu

dodano: 11.04.2024

Kryminalni ustalili podejrzanego o włamanie do restauracyjnego ogrodu zimowego na zamojskiej Starówce. Sprawca dostał się do wnętrza przez zadaszenie wiaty. Następnie z lodówki ukradł alkohol. Za przestępstwo odpowie 31-latek, który usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem w recydywie. Po zarzutach trafił do zakładu karnego, ponieważ był poszukiwany celem odbycia orzeczonej wcześniej kary pozbawienia wolności.

Do kradzieży z włamaniem do zimowego ogrodu ustawionego przed jedną z restauracji na zamojskiej Starówce doszło pod koniec ubiegłego miesiąca. Sprawca pod osłoną nocy rozerwał narożnik parasola tworzącego zadaszenie szklanej wiaty ogrodu a następnie z niezamkniętej na klucz lodówki ukradł kilkanaście butelek alkoholu.

Wykonane na miejscu włamania policyjne czynności oraz analiza sprawy naprowadziły kryminalnych z zamojskiej komendy na trop sprawcy przestępstwa. We wtorek mężczyzna podejrzewany o włamanie został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. 31-latek z Zamościa wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Czeka go surowa kara, ponieważ odpowie w warunkach recydywy. W przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa.

Po usłyszeniu zarzutów został przewieziony do zakładu karnego. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a do odbycia ma karę roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko mieniu.   

Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz