zamosc.tv

ESCAPETRUCK - pojazd zagadek przyjedzie do Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma oraz Świdnika

dodano: 21.05.2024

Escapetruck – to projekt edukacyjny, który już wkrótce będzie realizowany na terenie województwa lubelskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi. Escapetruck przyjedzie już niebawem do: Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma i Świdnika.

Policja holenderska wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce i Uniwersytetem Wrocławskim działając w ramach powołanego Centrum Badań nad Handlem Ludźmi, zaplanowała organizację wydarzeń o charakterze informacyjno-edukacyjnym w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi z wykorzystaniem „Escape Vana”. Projekt ten realizowany jest w kooperacji z Komendą Główną Straży Granicznej oraz Komendą Główną Policji.

 

„Escape van” stanowi tzw. „pojazd ewakuacyjny” (inaczej „pokój zagadek”), z którego wyjście odbywa się poprzez rozwiązanie zagadek oraz zadań, wymagających współpracy w grupie i logicznego myślenia. Przedsięwzięcie to stanowi akcję profilaktyczną, której celem jest podnoszenie świadomości różnych grup społecznych na temat handlu ludźmi. Akcja ma na celu, również wsparcie wysiłków organów ścigania w walce z tym procederem.  Uczestniczący w tym wydarzeniu funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Policji, przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanego escaperoomu, będą edukować mieszkańców naszego regionu jak przeciwdziałać tego typu zagrożeniom.

 

Pomieszczenia w „pojeździe zagadek” zostały przygotowane tak, aby odzwierciedlały bardzo trudne warunki życia ofiar handlu ludźmi, uświadamiając ich cierpienie i traumę.  Obecni na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji będą  udzielać informacji na temat zagrożeń, sposobów i mechanizmów działania przestępców oraz skutków handlu ludźmi. Udział w projekcie jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat.

Escapetruck pojawi się w następujących miejscach:

Lublin - Hala Sportowo-Widowiskowa GLOBUS - w dniach 25-26 maja br.,

Biała Podlaska- Plac Wolności- w dniu 27 maja br.,

Chełm - Parking górny przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji- w dniu 28 maja br.,

Świdnik – Pumptrack - w dniu 29 maja br. 

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

 

Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz