zamosc.tv

Wypadek paralotniarza

dodano: 10.06.2024

42-letni pilot paralotni spadł na ziemię z wysokości około 10 metrów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie wyciągania go do góry pękła linka wyciągarki. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 12:45 w Krasnymstawie. 42-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego kierował parolotnią, która była wznoszona za pomocą wyciagarki linowej do góry. W trakcie wyciągania linka pękła w wyniku czego mężczyzna spadł z wysokości około 10 metrów na ziemię. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Według lekarzy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna był trzeźwy i posiadał odpowiednie uprawnienia.

Sezon letni sprzyja uprawianiu sportów ekstremalnych. Należy pamiętać, że wiąże się to z odpowiednim przygotowanie fizycznym i psychicznym. Policja apeluje, by osoby, które nie czują się na siłach lub nie mające odpowiedniego przygotowania nie podejmowały prób, które mogą zagrażać ich życiu.

aspirant Grzegorz Kucharski

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz