Orszak Dziejów w Zamościu
dodano: 27.08.2024Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu informuje, iż w dniu 30 sierpnia 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 na Rynku Wielkim odbędzie się po raz pierwszy w Zamościu „ORSZAK DZIEJÓW”
Jest to wydarzenie historyczno-kulturalno-edukacyjne, którego celem jest nauka historii Polski, przybliżenie wybitnych postaci z dziejów naszej Ojczyzny, oraz wzbudzenie dumy z osiągnięć naszych przodków. Wśród postaci „Orszaku Dziejów” znajdą się Święci Kościoła Katolickiego m.in. Andrzej Bobola, Brat Albert Chmielowski, Rafał Kalinowski, Maksymilian Maria Kolbe, Jan Paweł II, o których opowiedzą Kapłani naszej Diecezji, oraz Rodzina Ulmów zamordowana przez Niemców w czasie II wojny światowej za ukrywanie Żydów.
W programie „Orszaku Dziejów” zaplanowana jest prezentacja postaci w strojach z epoki od Mieszka I do Jana Pawła II, wygłoszenie przesłania do uczestników wydarzenia, przemarsz oraz uroczysty Polonez Wszech Czasów postaci wraz z widzami.
Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu
Małgorzata Farion
prezes
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (4)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (144)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
dodano: 30.04.2026Od 1 maja również u pracodawców prywatnych można zwiększyć staż pracy np. o okresy zatrudnienia na zleceniu czy prowadzenia własnej działalności. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już pracownikom ponad milion zaświadczeń, które umożliwiają im przeliczenie stażu.
Zobacz materiał44. JAZZ NA KRESACH
dodano: 20.04.2026Stowarzyszenie Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza i Miasto Zamość zapraszają na JAZZ NA KRESACH ZAMOŚĆ JAZZ FESTIVAL 2026
Zobacz materiałPrzyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiałMajówka po zamojsku 2026
dodano: 14.04.2026Majówka 2026 w Zamościu. Trzy dni pełne kultury, sportu i rozrywki
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)