Aktualności
SONDA – kolejna edycja kursu podoficerskiego w 2 LBOT
dodano: 12.01.2024
W koszarach w Dęblinie trwa kurs SONDA dla kandydatów na pierwszy stopień podoficerski w 2 Lubelskiej Brygadzie OT. W przyszłości absolwenci kursu obejmą stanowiska dowódców sekcji lekkiej piechoty. Projekt realizowany jest w 2 LBOT od 2019 roku i wyszkolił do tej pory blisko 250 kaprali.
Podczas trwającej właśnie 12. już edycji kursu SONDA, 17 przyszłych podoficerów 2 LBOT szlifuje swoje dowódcze umiejętności. Uczą się metodyki nauczania, dowodzenia sekcją, w tym stawiania zadań, określania celów, a także rozliczania podległych sobie żołnierzy. Kandydaci muszą wykazywać się doskonałą znajomością oraz umiejętnością posługiwania się sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu sekcji. Egzamin końcowy odbędzie się już niebawem przed komisją egzaminacyjną ze Szkoły Podoficerów SONDA z Zegrza.
Czytaj więcej
Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Zimowy przyjaciel zwierząt”
dodano: 11.01.2024
Zima jest piękną porą roku. Śnieg otulający świat białą pierzynką wygląda bardzo malowniczo. Sprawia jednak, że zwierzęta żyjące w naturze mają problem ze znalezieniem pokarmu, a typowe dla zimy mrozy zmuszają je do szukania schronienia przed niskimi temperaturami i zimnym wiatrem. Dla większości zwierząt zima to bardzo ciężki czas, codzienna walka o przetrwanie.
Czytaj więcej
Harmonogram roczny stałych akcji poboru krwi w województwie lubelskim
dodano: 11.01.2024
W imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie serdecznie zapraszamy do udziału w akcjach poboru krwi i podzielenia się darem życia – krwią z potrzebującymi.
Czytaj więcej
Koncert Noworoczny w Państwowej Szkole Muzycznej
dodano: 11.01.2024
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu zaprasza na „Koncert Noworoczny”
Czytaj więcej
2 Lubelska Brygada OT - podsumowanie roku 2023
dodano: 11.01.2024
Za nami rok 2023. Był to bardzo aktywny czas dla 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Upłynął pod znakiem intensywnych szkoleń i pogłębiania współpracy z innymi służbami, wojskami operacyjnymi oraz wojskami sojuszniczymi - partnerami z NATO. Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego roku.
Czytaj więcej
Kwalifikacja wojskowa 2024
dodano: 10.01.2024
1 lutego na terenie całego kraju rozpocznie się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 30 kwietnia br.
Czytaj więcej
Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata
dodano: 10.01.2024
Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na to pytania dostarczy najnowsza komedia „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata.
Czytaj więcej
UWAGA na niskie temperatury !
dodano: 10.01.2024
W związku z niskimi temperaturami przypominamy, o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację osób starszych, samotnych, bezdomnych, dla których mroźne dni i noce mogą być szczególnie niebezpieczne.
Czytaj więcej
Myślał, że rozmawia z pracownikami banku
dodano: 10.01.2024
Ponad 25 tysięcy złotych stracił 27 latek, który uwierzył, że rozmawia z przedstawicielami banku. W trakcie rozmowy oszuści twierdzili, że jego konto jest zagrożone. Polecili wpłacić pieniądze na wskazane przez nich konto. Apelujemy o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.
Czytaj więcej
Kolejny krok do budowy dwóch odcinków S17
dodano: 10.01.2024
Zakończyliśmy ocenę ofert w przetargach na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi S17 Piaski – Łopiennik oraz Krasnystaw – Izbica, o łącznej długości 35 km. Za najkorzystniejsze uznane zostały oferty złożone przez firmy Intercor oraz Mostostal Warszawa.
Czytaj więcej
Aktualności
więcej-
Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
- ZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
- Zamojski Dom Kultury rozpoczyna akcję promującą 51. Zamojskie Lato Teatralne!
- Wypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
- Palcem po mapie - przez Amerykę Południową
- Jan Kondrak - koncert
- “Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”
- Wspólne patrole policjantów i Straży Leśnej. Razem dbamy o bezpieczeństwo w lasach Roztocza
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (148)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (14)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
