zamosc.tv

Obrazy Dariusza Piekuta na wystawie IV Międzynarodowego Konkursu Artystycznego -Pejzaż Współczesny w Częstochowie

dodano: 24 października 2018

IV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny -Pejzaż Współczesny w Częstochowie jest organizowany co dwa lata /biennale/ przez ZPAP w Częstochowie .

Cel konkursu, to ukazanie współczesnych , najnowszych światowych postaw artystycznych w obrębie podejmowanego tematu pejzażu oraz konfrontacji ich w różnych dyscyplinach sztuki. Jury pod przewodnictwem Urszuli Łyko -Katus, Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków w Częstochowie na 60 zgłoszeń artystów z Polski i zagranicy wybrało  92 obrazy 49 artystów. Wśród zakwalifikowanych do wystawy znalazł się Dariusz Piekut , artysta malarz związany z zamojskim środowiskiem artystycznym. Piekut od kilku lat tworzy autorskie cykle malarskie: Zamojska Bajka, Roztoczańska Bajka, Bajkowe Roztocze i Na Roztoczu. Obrazy artysty są rozpoznawalne w wielu galeriach sztuki w Polsce oraz na aukcjach Sopockiego Domu Aukcyjnego, który promuje twórczość współczesnych artystów. Jego dwa obrazy : Roztoczańska Bajka 38, Roztoczańska Bajka 66 namalowane w technice akrylowej na płótnie będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w grudniu 2018 i styczniu 2019 roku w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz