zamosc.tv

Towar nielegalny w towarze legalnym

dodano: 30 grudnia 2020, źródło: www.lubelskie.kas.gov.pl

Papierosy o wartości 130 tys. złotych ujawnili na przejściu kolejowym w Terespolu funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG).

Papierosy ukryte były w pociągu towarowym wjeżdżającym do Polski z Białorusi.

W trakcie kontroli pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola ujawnili kartonowe pudła wypełnione papierosami. W sumie zabezpieczyli 9190 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.
Papierosy ukryte były w trzech wagonach typu węglarki – pod tonami drewnianej zrębki. O ile zrębka była towarem zadeklarowanym w dokumentach, o tyle wyroby tytoniowe to już klasyczny przemyt. Przesłuchani maszyniści składu nie przyznali się do ich własności.
Rynkowa wartość udaremnionego przez KAS i NOSG przemytu to 130 tys. złotych. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 13:05, 30 grudnia 2020 przez: hehe

tez mi tytuł :P jak by było odwrotnie to bym sie dopiero wtedy zdziwił :P Zacytuj