zamosc.tv

Stanowisko Miasta Zamość w sprawie Miejskiego Przedszkola Nr 6

dodano: 22.02.2024

Szanowni Rodzice
dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego Nr 6 Zamościu!

W związku z dezinformacją, która pojawiła się w przestrzeni publicznej (media społecznościowe) dotyczącą „zawieszenia pracy Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu”, Urząd Miasta Zamość informuje, że rekrutacja dzieci do Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu na kolejny rok szkolny 2024/2025 przebiegać będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i nie ulegnie ograniczeniu (zaplanowano 125 miejsc w 5 oddziałach przedszkolnych).
Ponadto, Urząd Miasta Zamość informuje, że w przypadku pojawienia się w przyszłych latach środków finansowych na przeprowadzenie inwestycji – budowy nowego Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu, konieczna będzie zmiana miejsca funkcjonowania poszczególnych oddziałów. Zmiana będzie dotyczyła jedynie jednego roku szkolnego. Miasto Zamość poszukiwać będzie jak najmniej uciążliwego rozwiązania dla rodziców dzieci i pracowników przedszkola.
Wszelkie działania, które będą podejmowane przez Miasto Zamość, będą zgodne z przepisami prawa oświatowego – ustawa Prawo oświatowe  (tworzenie i likwidacja innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych stanowi przekształcenie szkoły/przedszkola - stosuje się przepisy art. 89 u.p.o. Organ prowadzący zobowiązany jest 6 miesięcy przed zmianą lokalizacji poinformować rodziców dzieci).
Należy dodać, że wszelkie działania będą konsultowane z rodzicami i pracownikami Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu.

 

Miasto Zamość

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz