zamosc.tv

We dwóch jechali hulajnogą, która przewróciła się. Kierowca i pasażer trafili do szpitala

dodano: 21.05.2024

15-latek kierując hulajnogą elektryczną wiózł 13-latka. Jadąc alejką biegnącą wokół zamojskiego zalewu stracił panowanie nad hulajnogą. Pojazd przewrócił się, a wraz z nim na chodnik z kostki brukowej upadli kierujący i pasażer. Obaj potrzebowali pomocy medycznej, załogi karetek pogotowia przewiozły ich do szpitala. Kierując hulajnogą elektryczną zachowajmy ostrożność i stosujmy się do przepisów mówiących o zasadach kierowania tego typu pojazdami.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie (18 maja) na chodniku przy zalewie miejskim w Zamościu. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że dwie osoby jechały jedną hulajnogą elektryczną. Poruszały się alejką biegnącą od strony osiedla Zamczyska w kierunku ulicy Męczenników Rotundy.

Hulajnogą kierował 15-letni mieszkaniec Zamościa, przewoził pasażera w wieku 13 lat. Prawdopodobnie jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad hulajnogą i doprowadził do jej przewrócenia. Razem z hulajnogą na chodnik z kostki brukowej upadli kierujący i pasażer. Obaj potrzebowali pomocy medycznej, załogi karetek pogotowia przewiozły ich do szpitala. Po badaniach 13-latek wrócił do domu, a kierujący hulajnogą pozostał w szpitalu na obserwacji.

Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że małoletni byli trzeźwi.

Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o rozwagę podczas korzystania z  hulajnogi elektrycznej. Przypominamy, że przepisy zabraniają przewożenia hulajnogą elektryczną pasażerów. Ponadto kierujący tego typu pojazdem ma obowiązek przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa określonych w przepisach ruchu drogowego. Dodatkowo korzystając z chodnika lub drogi dla rowerów i pieszych powinien zachować szczególną ostrożność, poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszych i ustępować pierwszeństwa pieszemu.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło  

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz