zamosc.tv

Czerwiec 2018 w CSK

dodano: 23.05.2018

WYDARZENIA W CZERWCU CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE.

Ginące plemiona – Namibia. Wystawa fotografii Krzysztofa Weremy
Wystawa
Fotograf, archeolog, podróżnik. Pierwsze projekty fotograficzne realizował w Irlandii, dokumentując stanowiska archeologiczne. Po powrocie do Polski zajął się fotografią komercyjną. Jego ulubioną dziedziną jest portret. Ma w swoim portfolio portrety znanych aktorów: Pawła Małaszyńskiego, Bogusława Lindy, Anny Dereszowskiej oraz wielu innych. Wystawiał swoje prace w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad kilkoma długofalowymi projektami, jeden z nich to „Ginące plemiona Afryki”. Laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. PX3 Paris, International Photographer of the Year. Uwielbia wino i rosyjskie kino.
Foyer Sali Operowej
24 maja – 31 sierpnia
Wstęp wolny.
NAWER / Shapes of Mind
Wystawa
Wystawa czołowego przedstawiciela graffuturismu na świecie i jednego z najwybitniejszych polskich twórców ulicznych. Ze sztuką uliczną związany od połowy lat 90’. race prezentowano w najważniejszych galeriach na świecie (San Francisco, Tokyo, Dortmund, Praga, Berlin, Paryż, Londyn, Monachium, Lyon i w wiele innych). Jego prace słyną z nowatorskiego podejścia do abstrakcji i geometrii, która znajduje się w ciągłym dialogu z przestrzenią publiczną i jej funkcjonalnością.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasto Lublin.
Partnerem i sponsorem wydarzenia jest Liquitex Artist Materials
Brain Damage Gallery
19 maja – 31 lipca
Wstęp wolny.
Tadeusz Rolke
Wystawa
Tadeusz Rolke to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów. Uznawany za prekursora polskiej fotografii reportażowej. Urodził się 1929 roku w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. Fotografią zainteresował się już w czasie wojny, potem współpracował z takimi tytułami jak „Świat Młodych“ czy „Stolica“, dokumentował m.in. historyczny wiec Gomułki. Od 1970 roku pracował w Niemczach, powrócił jednak do Polski, gdzie stał się portrecistą gwiazd, dokumentował życie artystyczne, jest twórcą okładek dla Maanamu. Archiwum fotograficzne Rolkego to ponad 60 lat historii Polski i Europy.
Galeria Saska
26 maja –20 września
Wstęp wolny.
EAST AEND ART 2018
Targi
East ænd Art to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z designerskimi, unikatowymi, rewolucyjnymi, ciekawymi produktami z zakresu designu, sztuki, mody i wszystkich niebanalnych zjawisk wyróżniających się na tle produktów masowych. Wśród wystawców znajdziemy producentów ubrań i akcesoriów odzieżowych (np. Babyboom, Takapara), artykułów papierniczych (np. Papierniczeni), kosmetyków (np. Mydlarnia u Franciszka), mebli (np. Gala MEZZO) czy gadżetów z gier (np. Zone of gadgets). Proponujemy również bogatą ofertę warsztatów: warsztaty deskorolkowe, edukacyjne dla dzieci w oparciu o zestawy klocków LEGO, fotografii otworkowej, tworzenia dekoracji z papieru, meblarskie oraz spotkania z pszczelarzem w ramach Miejskiej Pasieki Artystycznej.
Aleja Kultur
2 – 3 czerwca
Wstęp wolny.
Ekspedycja ‘88
Wystawa
Wystawa jest działaniem pilotażowym – procesem budowania spójnej edukacyjnej, etnograficznej i dostępnej powszechnie kolekcji artefaktów z II p. XX wieku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Wydarzenie daje możliwość bezpośredniego, wręcz dotykowego kontaktu z kolekcją unikalnych artefaktów oraz zastanowienia, jaką rolę w naszym życiu pełnią przedmioty. Wystawie towarzyszą materiały edukacyjne, ułatwiające samodzielne zwiedzanie, materiały w formie audiodeskrypcji i filmów migowych. Oficjalne otwarcie połączone z oprowadzaniem kuratorskim odbędzie się 2 czerwca o godzinie 18:00. 3 czerwca (godz. 10:00-12:00; godz. 13:00-15:00) zapraszamy na warsztaty w ramach wystawy „Ekspedycja ‘88” zorganizowane przez Muzeum Etnograficzne. Warsztaty poprowadzą Magda Dąbrowska i Justyna Dominiak z Muzeum dla Dzieci.
Duża Kieszeń Sceny +1 Centrum Spotkania Kultur
2 czerwca – 15 lipca
Wstęp wolny.
Warsztaty teatralne w ramach Festiwalu „Scena w Budowie“ – animacja przedmiotu
Warsztaty
Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, czasem wystarczy dowolny przedmiot, żeby przenieść się w nowe światy – podróżować statkiem kosmicznym po drogach mlecznych, czy odwiedzać kraje, o których nikt wcześniej nie słyszał. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Adamczyk – specjalista ds. edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, instruktor teatralny, wychowawca kolonijny i pedagog.
Foyer Sali Kameralnej na poziomie +2
2 czerwca, godz. 10:00-11:00; 11:15-12:15
Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Centrum Spotkania Kultur.
„Człowiek z La Manczy” – pokaz specjalny Festiwalu „Scena w Budowie”
Spektakl
„Człowiek z La Manczy” to musical rodem z Broadway'u, gdzie był wystawiony ponad dwa tysiące razy, ciesząc się przez lata niesłabnącym zainteresowaniem publiczności. Realizacja Teatru Polskiego Bielsko-Biała to nie tylko – już tradycyjnie – niezwykła literatura i świetna muzyka (tym razem w nowych aranżacjach Mateusza Walacha), lecz także prawie cały zespół aktorski na scenie. A także próba nadania nowego sensu postaci Don Kichota, którego figura okazuje się ciągle aktualna i dotykająca współczesności.
Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur
2 czerwca, godz. 19:00 i 3 czerwca, godz. 19:00
Bilety w cenie 40-50 zł do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.
Warsztaty „Krynoliny, tiurniury, gorsety, pantalony, jaskółki, cylindry… czyli o modzie XIX wieku” w ramach Festiwalu „Scena w Budowie”
Warsztaty
Moda jest jednym z podstawowych wyznaczników kultury, która z jednej strony, reagując na zmiany i lęki społeczne, odzwierciedla tendencje współczesności, a z drugiej – sama wytwarza obraz kulturowej rzeczywistości. W ujęciu historycznym staje się wizualnym komunikatem identyfikującym ludzi wedle przyjętych powszechnie reguł społecznego kodu, dając możliwość zaprezentowania się zgodnie z ogólnymi zasadami. Warsztaty poprowadzi Beata Filipowicz – przewodnik i edukator Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Mediateka poziom 0
3 czerwca, godz. 10:00-12:00
Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Centrum Spotkania Kultur.
Lublin Fashion
Pokaz mody
Niezwykłe wydarzenie w Centrum Spotkania Kultur, podczas którego zaprezentują się zarówno projektanci modowi (np. Aleksandra Zgubińska), jak i firmy odzieżowe (np. Bialcon). Wielkim finałem wydarzenia będzie pokaz Macieja Zienia.
9 czerwca, godz. 18:00
Bilety wkrótce do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.

 

 

 


Ewa Dados-Jabłońska

Rzecznik prasowy
 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz